Свистунова Т. М. Інформатика. 9 клас. — X., 2010. — 76, [4] с. — (Серія «Мій конспект»).
В ид алия «Мій конспект» — це нова серія посібників, які ставлять на меті надати допомогу вчителеві в підготовці до уроку. Автор щхшовує базову основу, використовуючи яку, кожен учитель може створити власний конспект уроку.
Посібник розрахований на вчителів загальноосвітніх закладів, які працюють у 9 класі за 12-річною програмою.
Пропонований посібник призначений для вчителів, які викладають інформатику в 9 класі за програмою дванадцятирічної школи «Інформатика. Навчальна програма для учнів 9-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів», автори І. Завадський, Ю. Дорошенко, Ж. Потапова (за ред. А. М. Гуржія).
Основна мета посібника — надати допомогу вчителеві в підготовці до проведення уроків. У наведених конспектах подається тема, дидактична мета (розвивальну та виховну вчитель записує на власний розсуд), тип уроку. Передбачено місце для запису програмного забезпечення, залежно від наявного програмного забезпечення в комп'ютерному класі. Бажаною умовою є наявність у школі швидкісного каналу підключення до Інтернету.
Змістова частина конспектів уроків має заголовок «Хід уроку». Тут відображено: етапи уроку; зміст навчального матеріалу, що виноситься на урок; система типових завдань, необхідних для досягнення дидактичної мети.
Розробляючи плани-конспекти уроків, автор дбав про те, щоб систематично перевірявся рівень засвоєння учнями матеріалу, вивченого на попередніх уроках. Для цього в конспектах пропонуються різноманітні форми організації учнів на етапі актуалізації опорних " знань: фронтальне опитування, самостійні роботи, комп'ютерні тестування тощо.
Конспекти деяких уроків містять роботу з магнітними картками (зміст кожної картки вчитель роздруковує на аркуші А4 і з допомогою магнітів разом із класом складає схему, домальовуючи на дошці взаємозв'язки). У такий спосіб учитель може організувати узагальнення, систематизацію або повторення теоретичних відомостей.
На деяких уроках передбачено й таку форму роботи, як складання та розв'язування кросвордів. Для цієї мети автор рекомендує використовувати програму для створення кросвордів Crosswords_Forge.
У посібнику наведено тексти всіх 12 практичних робіт, що передбачені програмою в 9 класі. Роботи складені з урахуванням чотирьох рівнів навчальних досягнень учнів.
Наведені тексти контрольних робіт складено у двох варіантах і також з урахуванням чотирьох рівнів навчальних досягнень учнів. Тестові завдання можна використовувати як безпосередньо «з аркуша», так і за допомогою комп'ютера. Для цього можна використовувати будь-яку комп'ютерну програму для створення тестів (автор рекомендує програмний комплекс, що призначений для організації навчання в комп'ютерному класі NetOp School).
Проведення організаційного етапу, перевірки домашнього завдання та підбиття підсумків уроку вчитель планує залежно від особливостей класу, методів роботи, власного досвіду.