Н. С. Прокопенко, О. П. Башуленко, О. В. Єргіна. Збірник програм з математики для допрофільної підготовки та профільного навчання (у двох частинах). Ч. II. Профільне навчання

Н. С. Прокопенко, О. П. Башуленко, О. В. Єргіна. Збірник програм з математики для допрофільної підготовки та профільного навчання (у двох частинах). Ч. II. Профільне навчання

Збірник програм з математики для допрофільної підготовки та профільного навчання (у двох частинах). Ч. II. Профільне навчання / У поряд. Н. С. Прокопенко, О. П. Башуленко, О. В. Єргіна.— X., 2011.— 384 с.— (Факультативи та курси за вибором).

Видання містить програми з математики для допрофільної підготовки та профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Збірник складається з двох частин.

До частини І «Донрофільна підготовка» ввійшли програми факультативів та курсів за вибором для основної школи, а також такі, викладання яких розпочинається в основній і продовжується у старшій школі. До цієї частини також включено програми спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.

Частина II «Профільне навчання» містить навчальні програми з математики та програми факультативів і курсів за вибором (різні профілі навчання) для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Призначено для вчителів математики загальноосвітніх навчальних закладів і методистів.

Частина II пропонованого видання присвячена організації профільного навчання у старшій школі і містить навчальні програми з математики для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів {рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, для класів з поглибленим вивченням математики) та програми факультативних курсів і курсів за вибором для учнів старших класів різних профілів навчання.

У старшій школі курси за вибором (елективні курси) мають забезпечувати розширення і поглиблення знань учнів з профільних предметів, формувати в них уміння і навички, потрібні для профільного навчання чи майбутньої професійної діяльності, знайомити з невідомими раніше гранями шкільної науки і тими галузями знань, яких немає в переліку шкільних предметів. Тому елективні курси в профільній школі виконують принаймні три функції. Перша — це доповнення змісту профільних предметів, так звана предметна «поглибленість». Друга — розширення змісту базових предметів, що вивчаються у конкретному профілі на рівні стандарту або академічному. Це сприяє як задоволенню пізнавальних запитів учнів, так і швидкому їх адаптуванню у разі зміни профілю навчання. Третя — задоволення пізнавальних інтересів окремих учнів до тих сфер людської діяльності, що виходять за межі змісту обраного ними профілю.

До частини II збірника увійшли курси, орієнтовані на задоволення освітніх запитів школярів, які обрали напрями навчання від природничо-математичного до суспільно-гуманітарного. Курси за вибором набувають виняткового значення для формування власної освітньої траєкторії старшокласника, оскільки вибір таких курсів здійснюється ним свідомо і самостійно. Зазначимо, що курси, які розраховані на 4 роки навчання (8-11 класи), включено у частину І. Якщо вивчення такого курсу не було розпочато у 8 класі, то за бажанням учнів його можна розпочати і пізніше (починаючи з 9 або 10 класу), скорегувавши відповідним чином рекомендовану кількість годин на його вивчення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × 1 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.